Witnica 22 października 2018
podpisywanie

 

Wczoraj większość z nas żyła wyborami samorządowymi. W telewizji, wśród rozmów z najbliższymi i w internecie – wszędzie dominował jeden temat, który mówił o naszym obywatelskim obowiązku oddania głosu na wybranego przez nas kandydata. Jak przebiegły w naszej gminie wybory i jakie są ich wyniki?

Zaangażowanie społeczne

W naszej gminie wciąż zbyt mało mieszkańców decyduje o wspólnym losie. W tegorocznych wyborach samorządowych udział wzięło jedynie 43% uprawnionych do głosowania. Z blisko 10 tys. pełnoletnich obywateli, przy urnach wyborczych zjawiło się jedynie nieco ponad 4 tys. – to wciąż za mało! Miejmy nadzieję, że świadomość odnośnie możliwości wpływów na obecny stan rzeczy w niedługim czasie wzrośnie, a na kolejnych wyborach frekwencja będzie znacznie wyższa!

Co więcej, blisko 200 osób oddało niepoprawnie zaznaczone karty, przez co ich głosy musiały zostać unieważnione. To daje nam 95% ważnych głosów z tych, które zostały oddane. Jednak, pomimo pewnych problemów, udało się wybrać 15 radnych i osobę, która zajmie pozycję Burmistrza gminy!

 

głosowanie

Nowy Burmistrz gminy

We wczorajszych wyborach samorządowych udało się wybrać Burmistrza, dzięki czemu mieszkańcy nie będą musieli drugi raz udawać się do urn wyborczych. Nowy Burmistrz to równocześnie ten sam, który sprawował tę samą funkcję dotychczas – nikogo zatem nie zdziwi, że za dalszy rozwój gminy po raz kolejny będzie odpowiadał Dariusz Jaworski! Serdecznie gratulujemy. Został wybrany na kolejną kadencję i uzyskał aż 61% głosów (3306), co dało mu znaczną przewagę. Na drugim miejscu znalazła się Agnieszka Chudziak, która zdobyła blisko 28% głosów (1495), a na trzecim miejscu znajdowała się Sylwia Ławniczak – Karbowiak z 11% poparciem (603 głosy).

 

gratulacje

Co na to mieszkańcy?

Taki stan rzeczy w większości budzi zadowolenie mieszkańców. Na portalu społecznościowym, pod postem, w którym możemy zapoznać się z wynikami głosowania można się spotkać z ogólnym poparciem. Pojawiają się również gratulacje i głosy, że jest to odpowiednia osoba na tym stanowisku. Mamy nadzieję, że nasza gmina nadal będzie się rozwijała tak prężnie, jak to miało miejsce dotychczas!

 

Gratulujemy wygranej i życzymy wytrwałości w dalszych działaniach!

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*