Witnica 9 grudnia 2019
eko ozdoby

Konkurs promujący ideę recyklingu! Czekają atrakcyjne nagrody

W ostatnim czasie coraz więcej uwagi zwracamy na naszą planetę. To również z tego powodu segregacja śmieci jest dużo bardziej restrykcyjna, a przerabianie niepotrzebnych produktów lub wymiany – dużo bardziej popularne. Dlatego w naszej gminie został ogłoszony konkurs dla uczniów szkół podstawowych. Będzie on trwał aż do 18 grudnia. Jego celem jest promowanie wartości ekologicznych za sprawą idei recyklingu. Co więcej, oprócz zwrócenia uwagi na środowisko, do wygrania będą atrakcyjne nagrody!

Cel konkursu

Dzisiaj edukacja ekologiczna jest niezbędna. W związku z coraz gorszym stanem naszej planety ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć nasze pociechy, że zużyte sprzęty można naprawić, podobnie wykorzystać lub oddać. A segregacja śmieci jest kluczem do sukcesu. Właśnie dlatego w naszej gminie, wraz ze wsparciem Celowego Związku Gmin CZG-12, został zorganizowany Konkurs Ekologiczny „Segreguj – to się wszystkim opłaca”.  Jego celem jest przede wszystkim podniesienie świadomości ekologicznej wśród młodych obywateli. Misja, która się z nim wiąże, to ponowne wykorzystanie produktów. Dlatego też z konkursem są nierozerwalnie związanie takie hasła, jak: „nie wyrzucaj, wykorzystaj: napraw, oddaj, przerób, pożycz” oraz „nie kupuj, zrób to sam”.

Informacje dla zainteresowanych

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie szkół podstawowych. W związku z różnymi zdolnościami artystycznymi dzieci w odmiennym wieku, zostały wydzielone dwie kategorie:

– dla uczniów klas 1-4 konkurs na ozdobę świąteczną, którą uczestnik wykona z materiałów z recyklingu (może to być wieniec świąteczny, świecznik czy łańcuch do dekoracji choinki lub domu),

– dla starszych uczniów z klasy 5-8 na wykonanie plakatu promującego hasło „Segreguj – to się wszystkim opłaca”.

Technika wykonania prac zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników, jest dowolna. Oprócz samego wykonania dzieła, do prac konkursowych należy dołączyć zgodę. Następnie trzeba je dostarczyć do siedziby Urzędu Miasta i Gminy Witnica (w przypadku plakatu w zaklejonej kopercie) z adnotacją: Konkurs Ekologiczny „Segreguj – to się wszystkim opłaca”. Natomiast w przypadku ozdób świątecznych, które wykonają młodsi uczestnicy konkursu, można je dostarczyć w paczce od danej klasy ( z listą autorów i ich oznaczeniem na ozdobach).

Termin i rozstrzygnięcie konkursu

Prace konkursowe można składać najpóźniej do 18 grudnia. Już dzień później, 19 grudnia, nastąpi ocena i wyłonienia laureatów, a następnie publiczne ogłoszenie zwycięzców. Zapewne wszyscy zainteresowani są ciekawi nagród? Otóż nagrodą za pierwsze miejsce będzie tablet! Za drugie – bezprzewodowe słuchawki, natomiast zwycięzca trzeciego miejsca będzie mógł się cieszyć smartwatchem. Jednak to jeszcze nie koniec. A wyróżnionych uczestników będą czekały nagrody książkowe.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy Witnica, p. 34, pod numerem telefonu: (95) 721 64 62 lub poprzez wiadomość e-mail: odpady@witnica.pl. Wszystkich gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*