Witnica 7 maja 2018
notes

To właśnie w młodych siła i nadzieja. Oni w przyszłości będą rządzić i się nami opiekować. Czym skorupka za młodu nasiąknie… Dlatego warto motywować naszych witnickich podopiecznych i pozwalać im na rozwinięcie skrzydeł, również w kierunku artystycznym. Tym bardziej, jeśli Wasze pociechy lubią pisać, pytać i tworzyć – wspierajmy ich i pomóżmy dzielić się talentem.

„POLSKA WIEŚ EUROPEJSKA”

Za sprawą Gazety Lubuskiej i Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą wziąć udział w konkursie artystyczno-reporterskim, w którym do wygrania są wartościowe nagrody główne w wysokości: 1500 zł, 1000 zł i 500 zł oraz nagrody rzeczowe za wyróżnienia. Warto, prawda?

 

wioska

Co trzeba zrobić?

Aby zdobyć wspaniałe nagrody wystarczy, że uczniowie w ciekawy sposób przedstawią wybrany spośród poniższych zakresów tematycznych:

  • przedstawią przykłady osiągnięć polskiego rolnictwa jako kluczowego sektora eksportowego,
  • zobrazują zmiany w rolnictwie i obszarach wiejskich, jakie miały miejsce dzięki wykorzystaniu środków z Unii Europejskiej,
  • pokażą przykłady dobrych praktyk z zakresów przekształceń struktury gruntów, użycia nowoczesnych technologii, rozwoju inicjatyw społecznych i kulturalnych na terenach wiejskich,
  • zaprezentują pomysły zmian, jakie mogłyby zajść na obszarach wiejskich, dzięki wykorzystaniu środków z Unii Europejskiej.

Sposób przedstawienia tematu należy do decyzji własnej ucznia – musi to być jedna z wybranych technik reporterskich, np. wywiad, audycja radiowa, film, fotoreportaż czy artykuł.

 

fotografowanie

Co będzie brane pod uwagę?

Przede wszystkim oryginalność i jakość wykonania. Ciekawe podejście i interesujący sposób przedstawienia tematu, który zwróci uwagę i zachwyci jury. Ponadto równie ważna będzie trafność doboru tematu.

Zgłaszanie propozycji

Uczniowie mają możliwość przesyłania swoich propozycji do 15 maja w formie

– elektronicznej na adres e-mail: tomasz.klemt@polskawieseuropejska.pl,

– fizycznej na adres:

Polska Wieś Europejska

Ul. Kazimierzowska 71/75, lok. 51

02-518 Warszawa

 

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*