Witnica 14 września 2020
senior w górach

W ostatnim czasie bardzo dużo mówimy o sporcie, aktywności fizycznej i zdrowym trybie życia. Jednak niestety coraz częściej zapominamy o aktywności wśród osób starszych, w tym seniorów. Dlatego chcemy wyjść im naprzeciw i informujemy o konkursie, w którym mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 60 lat.

Fundacja Instytut Łukasiewicza

Fundacja zajmuje się między innymi skupieniem uwagi na osobach starszych. Celem jest przywrócenie ich do życia społecznego i pokazanie, że mimo wieku wciąż mogą brać aktywny udział w aktualnych wydarzeniach. Na uwagę zasługuje również portal www.gdymilknaoklaski.pl. To jego celem jest zwrócenie uwagi na działalność osób starszych, które w młodości zajmowały się aktywnością sportową. Co więcej, na stronie można przeczytać, w jaki sposób można zmienić swoje nawyki mimo nie aż tak młodego wieku. Dlatego wraz z portalem pragniemy zaprosić wszystkich seniorów powyżej 60. roku życia do wzięcia udziału w konkursie.

akcesoria do ćwiczeń
akcesoria do ćwiczeń

Cel konkursu dla seniorów

Konkurs ma na celu sprawdzenie, czy osoby starsze, mimo wielu ograniczeń, wciąż są aktywne. Czy zdarzają się dni, w których wychodzą uprawiać sport, czy może codziennie rano lub wieczorem poświęcają chwilę na rozciąganie lub swoje własne ćwiczenia. Jeśli tak, to jakiego rodzaju są to treningi. Czy w ostatnim czasie udało się przeprowadzić jakąś zmianę przyzwyczajeń i rytuałów na korzyść dobrego samopoczucia.

Na czym polega konkurs?

Zadanie konkursowe polega na dostarczeniu krótkich prac pisemnych, w których uczestnik opisze, w jaki sposób stara się prowadzić aktywny tryb życia lub co udało się zmienić na korzyść. Ich długość nie może przekraczać 1 strony A4 maszynopisu. Można natomiast dołączyć do niej kilka zdjęć, które przedstawią kandydata w trakcie wykonywania ćwiczeń.

spacer po górach
spacer po górach

Terminarz i nagrody

Zgłoszenia do konkursu, wraz z formularzem zgłoszeniowym można przesyłać lub dostarczać do 5 października tego roku. NW jaki sposób? Można to zrobić zarówno:

– drogą tradycyjną, wysyłając dokumenty pocztą na adres: Fundacja Instytut Łukasiewicza, ul. Jaskółcza 4/1, 30-105 Kraków,

– drogą elektroniczną, przesyłając zgłoszenie na adres mailowy: info@instytutlukasiewicza.pl.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Trzej laureaci otrzymają orbitrek (czyli rower do treningów w domu). Oprócz tego, kolejnych 12 wyróżnionych uczestników otrzyma wybrany rodzaj sprzętu (będą to rollery do mięśni, taśmy treningowe, maty do ćwiczeń czy piłki do gimnastyki).

Jest o co walczyć, dlatego gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konkursie!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*