Witnica 9 października 2018
strażacy

Silny wiatr, pożar, powódź – w każdej z tych sytuacji pomocą służą służby ratownicze, a wśród nich straż pożarna oraz jej ochotnicze zastępy. Pomagają w trudnych chwilach, dbają o środowisko, nasze życie i mienie. Nie każdy docenia ich pracę, a to błąd! Pomoc strażaków jest nieoceniona, a ich poświęcenie pomaga uratować życie nieznanej im osoby, kosztem własnego. Jedni uważają, że to ich praca – jak każda inna, drudzy natomiast podziwiają za odwagę i chęć niesienia bezinteresownej pomocy. Jednak wybór zawodu i chęć niesienia ratunku bez względu na niebezpieczeństwo zasługuje na szacunek.

strażak

Agregaty prądotwórcze dla jednostek OSP

Miniona niedziela była dla mieszkańców gminy świetną okazją do świętowania. I to nie tylko ze względu na wolny dzień, który można było spędzić w rodzinnym gronie, ale również za sprawą okazji, którą mieli okazję podziwiać mieszkańcy Mościc.  To właśnie tam w trakcie trwania Mszy Świętej miało miejsce poświęcenie oraz oficjalne i uroczyste przekazanie aż 10 sztuk agregatów prądotwórczych na ręce przedstawicieli pięciu gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. W uroczystościach wziął udział burmistrz Dariusz Jaworski oraz delegacje z aż pięciu jednostek OSP – z Kamienia Wielkiego, Kamienia Małego, Mościc, Pyrzan i  Nowin Wielkich.

pożar

Do czego służą przekazane agregaty?

Wydawać by się mogło, że taki sprzęt jest zbędny. Wystarczy dobre przygotowanie, odpowiednie przeszkolenie i chęć do działania. Jednak nie. W tym przypadku często chodzi o ludzkie życie, które jest bezcenne. To właśnie dlatego, aby usprawnić i ułatwić pracę  jednostkom OSP gmina zdecydowała się na zakup aż 10 sztuk agregatów prądotwórczych. Takie maszyny pozwolą na szybsze działanie głównie w sytuacjach kryzysowych. To również dzięki nim strażacy będą w stanie w ekspresowym tempie zareagować, a jednocześnie dużo sprawniej wykonywać swoje obowiązki w przypadkach zagrażających życiu lub zdrowi mieszkańców i zwierząt w gminie. A to wszystko bez konieczności wzywania służb obrony cywilnej. Dodatkowe źródło energii dla strażaków jest niezmiernie ważne i stanowi jeden z podstawowych materiałów do działania.

 

Zatem nie oceniajmy zbyt pochopnie i doceńmy fakt, że czasami zupełnie nieznane nam osoby poświęcają całe swoje życie, by nieść pomoc nam oraz naszym bliskim. Takie pomoce do pracy są niezmiernie ważne, jednak podziękowanie za chęć działania dla strażaków i ochotników stanowi siłę napędową do działania.

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*