Witnica 26 listopada 2018
targi-bozonarodzeniowe

 

Święta Bożego Narodzenia już coraz bliżej. Ujemne temperatury, pierwsze opady śniegu, udekorowane witryny sklepowe i planowanie świątecznych wypieków świadczą o tym, że wielkimi krokami nadchodzi grudniowy nastrój. Dlatego tak, jak w wielkich miastach, również w naszej gminie co roku organizowany jest Jarmark Bożonarodzeniowy.  Będzie można na nim znaleźć zarówno pyszne wypieki, jak i piękne ozdoby. Wystawcy są proszeni o zgłaszanie chęci zaprezentowania produktów!

Tradycja jarmarków

Grudniowa tradycja organizowania jarmarków bożonarodzeniowych została zapoczątkowana już w średniowieczu. To właśnie wtedy w Europie, głównie w Niemczech, wystawiano na stoły lokalne przysmaki, a w powietrzu unosił się zapach grzanego wina. Niedługo później w większych miastach Europy zaczęto kultywować tę tradycję, a obecnie jarmarki we Wiedniu, Wrocławiu czy Krakowie stały się niezwykle popularne, przez co przyciągają całe rzesze turystów, chcących podziwiać ich uroki, szczególnie po zmroku.

jarmark ozdoby

 

Jarmark w Witnicy

Witnica również będzie miała swój własny jarmark! Już 15 grudnia zarówno mieszkańcy, jak i wystawcy, będą mieli możliwość wzięcia udziału w tym wspaniałym wydarzeniu. To właśnie Gmina udostępnia zupełnie bezpłatnie boksy jarmarkowe, namioty i stoły, na których będzie można wystawić swoje produkty. Wszyscy zainteresowani wystawieniem swoich produktów w trakcie trwania jarmarku, proszeni się o zgłoszenie się do Urzędu Miasta i Gminy Witnica w pokojach 9 i 12, pod numerami telefonów: (95) 721 64 52 i (95) 721 64 41 lub poprzez wiadomość e-mail edq@witnica.pl i wor@witnica.pl. Należy pamiętać o tym, że ilość miejsc jest ściśle ograniczona, dlatego brana pod uwagę będzie kolejność zgłoszeń.

wypieki

Wystawcy

Kto może wystawić swoje towary na jarmarku? Mile widziani są rękodzielnicy, organizacje społeczne, wszelkiego rodzaju firmy, twórcy ludowi, jak i Koło Gospodyń. Mile widziane będą swojskie wędliny, świeżo wypiekane chleby i domowe ciasta. Ponadto, zapraszamy również osoby, produkujące stroiki, ozdoby, bombki, wszelkiego rodzaju dekoracje, rzeźby, obrusy i serwety, biżuterię, ceramikę i wszelkiego rodzaju rękodzielnicze produkty.

 

Oprócz tego prosimy zabrać ze sobą… dobry humor!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*