Witnica 20 sierpnia 2018
sowy

 

Wakacje niedługo dobiegają końca, a Ty wiesz, że Twoje dziecko w pełni z nich nie skorzystało? Wyjście na pobliski plac zabaw i koncerty w okolicy to jednak nie jest szczyt marzeń młodego pokolenia? Jakie atrakcje zaoferować najmłodszym, aby zapewnić im dobrą zabawę połączoną z elementem edukacyjnym? Co zaplanować, aby przyjemności nie były na drugim końcu Polski, a jednocześnie nie kosztowały majątku? Przede wszystkim – zapoznaj się z pobliskimi ofertami miejsc, które sprawią, że dzieci wyrwą się na chwilę z domu, zobaczą coś ciekawego i zapragną poznawać świat.

Park Dinozaurów

W niedalekiej odległości od Witnicy znajduje się Park Dinozaurów. Gdzie dokładnie można go znaleźć? W Nowinach Wielkich, przy ul. Kolejowej. Otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20, a w weekend od godziny 10:00 do 20:00.

Place zabaw z możliwością wykopania przez dzieci kości dinozaura, odpowiednie zacienienie drzewami w upalne dni, punkty gastronomiczne, dwie ścieżki edukacyjne i to, co najbardziej skupia uwagę dzieci – czyli postacie dinozaurów, dźwięki rodem z Jurassic Park i naturalne środowisko, dzięki czemu eksponaty wyglądają, jakby były tam stworzone i zatrzymane w czasie. Oprócz sylwetki dinozaurów można znaleźć jego nazwę i opis – kiedy żył, czym się odżywiał i inne ciekawostki na jego temat. Oprócz tego dostępne jest muzeum ze skamielinami, meteorytami i minerałami. Wybierasz się na zwiedzanie z maluszkiem? W Parku jest możliwość wypożyczenia wózka… o kształcie jaja dinozaura, co również jest nie lada atrakcją!

dinozaur

Zoo Safari Park

Kolejną pokusą dla najmłodszych będzie Zoo Safari Park w Świerkocinie, oddalone o jedyne 2-3 kilometry od Parku Dinozaurów. Otwarte każdego dnia tygodnia w godzinach 10-19.

To, co zdecydowanie przypadnie do gustu młodym odkrywcom, to połączenie Zoo z darmowym wejściem do mini wersji wesołego miasteczka. Niewątpliwą atrakcją jest możliwość karmienia zwierząt przez dzieci, a także pozwolenie na robienie zdjęć zwierzętom. Zoo obejmuje dwie trasy – jedną – cześć Safari można pokonać autem i z bliska obserwować zwierzęta, które do tej pory podziwialiśmy jedynie w telewizji lub internecie, tj. białe lwy, wielbłądy i inne. Druga część to typowe terraria i klatki ze zwierzętami, które możemy spotkać w innych obiektach zoo.

karmienie-zwierzat

Park Drogowskazów i Kamieni Milowych Cywilizacji

Najbardziej znany naszym mieszkańcom park, który znajduje się w Witnicy, przy ul. Stanisława Moniuszki. Dla najmłodszych wartym skorzystania okaże się być odnowiony plac zabaw, a tych nieco starszych z pewnością zainteresują zabytkowe znaki drogowe i ciekawe historyjki miejscowego nauczyciela historii, dotyczące znaczących momentów w dziejach historii. Wszystko zwieńczają różnej maści instalacje z zabawnymi nazwami miejscowości i ciekawymi symbolami, które mogą wiele nauczyć małych odkrywców.

 

Końcówka wakacji nie musi oznaczać tylko szkolnych zakupów i smutku na twarzach dzieci. Warto skorzystać z ostatnich, wolnych dni, na dodatek tak ciepłych, aby najmłodsi mogli się świetnie bawić, a do tego nauczyć czegoś o zwierzętach, czy dinozaurach i minerałach. A Wy, jakie macie pomysły na aktywne spędzenie czasu w okolicy?

 

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*