Witnica 14 sierpnia 2018
pola

Żniwa to ten okres w życiu mieszkańców mniejszych miejscowości, który jest niezmiernie wymagający. Wczesne wstawanie, czekanie na idealną pogodę i czasami nawet całe dnie spędzone na pracy fizycznej. Tak męczący czas trzeba również w huczny sposób zakończyć. Najczęściej spotykanym pożegnaniem najbardziej pracowitego okresu wakacji są… dożynki.

Oficjalne rozpoczęcie dożynek

W związku z oficjalnym zakończeniem żniw w naszej gminie, już 18 sierpnia zapraszamy na uroczyste Dożynki Gminne w Nowinach Wielkich. Program uroczystości rozpocznie się już o godzinie 14, a inauguracją będzie Msza Święta w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Bezpośrednio po Mszy Świętej będzie miał miejsce uroczysty korowód, który przejdzie aż do boiska wiejskiego. Tam natomiast rozpocznie się część rozrywkowa, na którą czekają głównie młodsi mieszkańcy gminy.

dożynki

Czas na zabawę

Po uroczystym rozpoczęciu oficjalnego zakończenie prac plonowych będzie miała miejsce również część rozrywkowa. Czego możemy się spodziewać? Bezpośrednio po korowodzie dożynkowym, o godzinie 15:30 nastąpi powitanie gości, a chwilę później prezentacja artystyczna takich grup jak: Canto, Cantores i Nowinianki. O godzinie 17:30 nastąpi ogłoszenie wyników konkursów dożynkowych oraz pokazy zaprezentowane przez Ochotniczą Straż Pożarną. Chwilę później będziemy mogli podziwiać pokazy artystyczne kół z Miejskiego Domu Kultury w Witnicy.

O godzinie 19 rozpocznie się część mniej oficjalna, a w niej koncerty i dyskoteka pod gwiazdami. Jako pierwszy wystąpi zespół Jacaro, następnie Fenomen, a bezpośrednio przed potańcówką – gwiazda wieczoru, czyli FOCUS. Godzina 22 to czas dla tych, którzy lubią spędzać czas na parkiecie. O północy, prawie jak w bajce o kopciuszku, nastąpi zakończenie obchodów dożynkowych.

żniwa

Dla każdego coś dobrego

Jednak burmistrz nie zapomniał również o najmłodszych – specjalnie z myślą o nich pojawią się zupełnie darmowe atrakcje – będą to między innymi dmuchane zamki!

Dodatkowo, oprócz koncertów i pokazów artystycznych będą miały miejsce stoiska organizacji związanych z rolnictwem, wystawa zwierząt hodowlanych oraz maszyn potrzebnych do uprawiania roli. Znajdzie się również coś na ząb!

 

Co należy ze sobą zabrać? Przede wszystkim dobry humor! Widzimy się już za kilka dni.

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*