Witnica 2 października 2018
kot

 

Witnica to nie tylko znany Browar, Park Drogowskazów i świetne imprezy dla mieszkańców. To również gmina, która dba o mieszkańców, proponuje im darmowe badania, a także jest przyjazna zwierzętom – również tym, które zostały porzucone przez właścicieli i oddane do gminnego Przytuliska.

Zwierzęta – najlepsi przyjaciele

Chyba wszyscy doskonale wiedzą, że zwierzęta to nasi najlepsi przyjaciele. Są z nami na dobre i złe, trwają przy nas w szczęściu i chorobie, a ich bliskość potrafi zdziałać cuda. Jednak czasami zdarza się tak, że te urocze i przez wszystkich uwielbiane małe kotki czy pieski, po czasie  zostają odstawiane na dalszy plan bez opieki, pożywienia i pielęgnacji. Dlatego to właśnie gmina postanowiła podjąć pewne kroki, aby zadbać nie tylko o kochane zwierzaki, ale również te opuszczone. W jaki sposób? O tym poniżej.

 

pies z kotem

Darmowa sterylizacja i kastracja

Kupując zwierzę lub przygarniając je nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wymaga takiej samej opieki, jak dzieci. Należy im się odpowiednie traktowanie, troska i opieka, w szczególności kotek i suczek. Dlatego już 14 października w Witnicy będzie miała miejsce zupełnie darmowa sterylizacja i kastracja kotów i psów, gdzie pierwszeństwo przewidziane jest dla kotek i suczek. Cała akcja organizowana jest w ramach Miedzyorganizacyjnego Ogólnopolskiego Programu Sterylizacji Psów i Kotów.

Należy zwrócić uwagę, że ilość miejsc na zabieg jest ograniczona, dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę ze zgłoszeniem. Osoby zainteresowane powinny zadzwonić w celu rejestracji pod numer telefonu 607 320 727.

Miejsce i godzina akcji zostanie podana do publicznej wiadomości po zakończeniu zapisów.

 

psy

Wolontariusze poszukiwani

Pozostając w temacie naszych pupili – wszystkich tych, którzy uwielbiają zwierzęta zapraszamy do pomocy w gminnym Przytulisku. Znajdują się tam porzucone zwierzęta, które wymagają opieki, troski, porządkowania ich miejsc pobytu, a także pomocy w karmieniu. Większa część ze zwierząt, które wymagają miłości w Przytulisku następnie trafia do adopcji, gdzie znajdują drugi dom i miłość na każdy dzień.

Oczywiście wolontariat to najmniej wymagająca forma pomocy – każdy, kto ma czas i ochotę w każdej chwili mogą skontaktować się z Urzędem Miasta i Gminy, na I piętrze w pokoju nr 5, pod numerem telefonu (95) 721 64 84 lub poprzez wiadomość e-mail pod adresem: ochrona.srodowisko@witnica.pl. Jest możliwa również pomoc w pełnym wymiarze godzin – w ramach zatrudnienia w przytulisku.

 

Pamiętajmy, aby dbać o nasze zwierzęta tak samo, jak dbamy o osoby z naszej rodziny. Decydując się na posiadanie kota lub psa, decydujemy się również na powiększenie rodziny o jego pełnoprawnego członka. Zapewnienie im pożywienia, odpowiednich warunków oraz otoczenie troską o miłością to obowiązek każdego właściciela!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*