Witnica 20 maja 2019
lampa dentystyczna

Bezpłatne usługi dentystyczne dla witnickiej młodzieży

Każdy z nas powinien wiedzieć o tym, że dużo lepiej jest zadbać o odpowiednią pielęgnację uzębienia, niż borykać się z bolesnym leczeniem zębów. Mało kto lubi wizyty u stomatologa, a reagowanie w odpowiednim czasie może sprawić, że będą tak obojętne, jak wizyta kontrolna i lekarza. Mamy nadzieję, że dzięki nowemu gabinetowi stomatologicznemu nasza młodzież nie będzie się bała wizyt u dentysty!

Zadbaj o zdrowe uzębienie swoich bliskich

Białe i lśniące zęby to dzisiaj marzenie każdego z nas. Aby to osiągnąć muszą być przede wszystkim zdrowe! Dlatego tak ważne jest skupienie uwagi na dokładne czyszczenie zębów, najlepiej po każdym posiłku, a także dodatkowe nitkowanie przestrzeni międzyzębowych. Najlepiej już od najmłodszych lat zaszczepić w najmłodszych chęć dbania o zęby i ich odpowiedniego pielęgnowania.

dentysta

Gabinet dentystyczny w szkole

Aby pomóc kształtować w najmłodszych zdrowe przyzwyczajenia, w szkole Podstawowej nr 2 w Witnicy Burmistrz Dariusz Jaworski wraz z Panią Minister – Elżbietą Rafalską uroczyście otworzyli gabinet stomatologiczny. Dzięki temu dzieci i młodzież będą mogli zupełnie bezpłatnie korzystać z oferty gabinetu.

Wszystko dzięki dotacjom

Gabinet powstał dzięki programowi z Ministerstwa Zdrowia pt.: „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w 2018 roku”. Gminie udało się pozyskać aż 116 tys. zł na stworzenie i urządzenie ogólnodostępnego gabinetu stomatologicznego w placówce szkolnej. Z całej kwoty najwięcej budżetu pochłonął specjalistyczny fotel dentystyczny. Gmina własnymi środkami sfinansowała remont oraz kwestie dostosowania pokoju na potrzeby tego typu gabinetu.

Edukacja stomatologiczna

Z kwoty przeznaczonej na profilaktykę udało się opłacić lekcje dentystyczne, prelekcje, a także spotkania ze stomatologiem. Oprócz tego, w dniu otwarcia gabinetu każdy uczeń szkoły otrzymał od burmistrza szczoteczkę do zębów oraz pastę.

szczoteczki do zębów

Kto poprowadzi gabinet

Kontrakt z lekarzem stomatologiem zostanie sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, jednak wciąż można składać oferty na prowadzenie gabinetu. Ostatecznie umowa zostanie podpisana dopiero 10 czerwca, dlatego wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu!

Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom nasze pociechy będą chętniej odwiedzały gabinet stomatologiczny, a bolesne leczenie nie będzie miało miejsca.

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*