Witnica 26 marca 2018
dworzec

Projekt przebudowy witnickiego dworca kolejowego niedługo stanie się realną inwestycją. Mieszkańcy czekają z niecierpliwością na zmiany, które będą miały miejsce w budynku. Co nas czeka?

Przebudowa dworca

W ostatnich dniach miało miejsce spotkanie witnickiego burmistrza z Kierownictwem Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP w Poznaniu. Już w przyszłym roku mieszkańcy Witnicy będą mogli podziwiać proces przebudowy dwóch kondygnacji dworca kolejowego oraz jego pobliskiej okolicy.

Kto za to zapłaci?

Nasi obywatele nie muszą się obawiać nieprzyjemnych składek, czy opłat. Koszty remontu zostaną podzielone między Unię Europejską, która opłaci aż 85% wartości inwestycji, a spółkę Polskich Kolei Państwowych, które pokryją resztę (15%) wydatków.

 

przebudowa dworca

Spotkanie w sprawie omówienia projektu przebudowy dworca kolejowego

Co się zmieni?

Dworzec po renowacji będzie służył głównie mieszkańcom gminy. Oprócz pięknego wyglądu stanie się również dużo bardziej funkcjonalny i przystępny nie tylko dla podróżujących, ale również dla mieszkańców gminy Witnica.

  • Przed budynkiem powstaną nowe miejsca parkingowe, pojawią się stojaki na rowery oraz pomocne tablice informacyjne.
  • Parter przejdzie szereg zmian biorąc pod uwagę użyteczność dla pasażerów. Zostaną odnowione kasy biletowe, nastąpi przebudowa hallu i poczekalni. Remont nastąpi również w zapleczu socjalno-sanitarnym, gdzie powstaną nowoczesne toalety wewnątrz budynku, pojawi się również mała gastronomia z propozycją pysznych dań i różnorodnych napojów. Planowana jest budowa salki fitness i siłowni, w których mieszkańcy będą mogli dbać o swoją sylwetkę.
  • Piętro natomiast będzie przebudowane z myślą o wspólnocie mieszkańców i organizacjach pozarządowych. Klub AA „Dromader” i inne organizacje społeczne w końcu będą miały swoje miejsce na mapie Witnicy.

 

Co więcej, aby ułatwić mieszkańcom poruszanie się po budynku zostanie zamontowana winda, która pomoże dostać się na wyższe piętra również osobom niepełnosprawnym i starszym, dla których schody są zbyt dużym wyzwaniem do samodzielnego poruszania się.

 

spotkanie-przy-kawie

 

Jesteśmy pewni, że nie tylko mieszkańcy nie mogą się doczekać czasu, w którym skorzystają z nowej oferty dworca kolejowego – nie tylko ze względu na inspirujące podróże, ale również jako miejsce spotkań, czy treningów. Trzymamy kciuki za szybką realizację projektu!

 

Źródła zdjęć:

  1. http://mapio.net/pic/p-23595916/
  2. http://witnica.pl/2018/03/dworzec-bedzie-nowoczesny/

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*