Witnica 7 stycznia 2019
zima

 

Ferie zimowe to jedna z najdłużej wyczekiwanych przez uczniów przerw. Najmłodsi mają wtedy czas na odpoczynek międzysemestralny, skorzystanie z zimowych atrakcji, a także rozwijanie swoich pasji bez pilnowania czasu, myślenia o lekcjach i innych szkolnych obowiązkach. Pojawia się pytanie – co robić z dzieckiem w ferie, aby zapewnić mu świetną zabawę, ciekawą formę spędzenia czasu i zaszczepić nową pasję? Podpowiadamy!

Ferie w naszym województwie

W tym roku nasze województwo należy do tej grupy, która może cieszyć się feriami jako pierwsza. Już od 14 do 27 stycznia z wolnego skorzystają uczniowie nie tylko z naszego województwa, ale i kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. W związku z tym, nasza gmina postanowiła pomóc rodzicom w zorganizowaniu swoim pociechom czasu wolnego. Na początek został przygotowany plan pierwszego tygodnia ferii zimowych, który od poniedziałku 14 stycznia do piątku 18 stycznia został starannie zaplanowany w budynku Miejskiego Domu Kultury i oczywiście jest w pełni bezpłatny. Jednak przypominamy, że warto zapisać swoje dzieci na zajęcia, póki są jeszcze wolne miejsca! Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie przez rodziców deklaracji o zgodzie na udział pociech w zajęciach.

plastyka

Rozrywka dla najmłodszych

Tegoroczne ferie zimowe w naszej gminie opatrzone są hasłem „Kosmiczne Ferie”, a zajęcia będą zorganizowane w Miejskim Domu Kultury. Od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-13:00 najmłodsi z naszej gminy będą mogli aktywnie spędzić czas. Zaplanowano ciekawe lekcje, a każdy dzień opatrzony jest innym typem zajęć.

  • poniedziałek będzie dniem nauki o kosmosie, do Witnicy przyjedzie Astro Park, a dzieci będą mogły przeprowadzać obserwacje kosmosu,
  • wtorek będzie nastawiony na aktywność fizyczną, a najmłodsi muszą zabrać ze sobą stroje na zmianę, ponieważ zaplanowano zajęcia z Zumby, które z pewnością zarażą najmłodszych pozytywną energią,
  • we środę natomiast najmłodsi będą mieli okazję spróbowania swoich sił z instrumentami muzycznymi – kto wie, może niektóre z naszych pociech odkryją w sobie talent i miłość do muzyki,
  • czwartek będzie dniem kreatywności i artystycznego rozwoju w formie zajęć z plastyki,
  • na piątek został przewidziany… bal przebierańców, który z pewnością będzie pięknym podsumowaniem energetycznych zajęć z zumby, miłości do dobrej muzyki i kreatywności przebrań.

zumba

Komunikacja

W związku z tym, że dorośli nie zawsze mają możliwość wzięcia urlopu, o dojazd pociech na zajęcia zatroszczy się gmina. Dlatego zapewniony będzie transport zarówno na zajęcia, jak i po nich. W tych dniach będą kursowały 3 autobusy. Pierwszy z nich na trasie Białczyk – MDK Witnica (start: godzina 10:00) , drugi Mościce (start: godzina 10:10) – MDK Witnica i Mosina (start: godzina 10:30) – MDK Witnica. Powrót będzie ustalony tymi samymi liniami, a odjazd autobusu, który będzie rozwoził dzieci do domów, ustalony jest na godzinę 13:00.

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*