Witnica 23 lipca 2018
doktor

 

Niedawno gmina przejęła od powiatu pomieszczenia na parterze witnickiego budynku, w którym siedzibę ma Ośrodek Zdrowia. W związku z przejęciem niezbędny był remont sal, aby przystosować je do obowiązujących standardów. Co znajdziemy w nowym lokum?

Nowe życie dla pustych sal

Puste, i przede wszystkim, wolne pomieszczenia, znajdujące się w budynku witnickiego Ośrodka Zdrowia zostały wykupione przez gminę. Takie zabiegi mają na celu poprawę jakości i dostępności dbania o zdrowie, leczenia oraz rehabilitacji dla wszystkich mieszkańców gminy i okolic. Pozostałe z sal nadal są własnością spółek lekarskich.

 

rehabilitacja

Ośrodek Zdrowia bogatszy o nowe sale

Dzięki przejęciu dodatkowych pomieszczeń na parterze budynku, należącego do gminnego Ośrodka Zdrowia, mieszkańcy zyskają zakład rehabilitacji leczniczej oraz dodatkowe dwie poradnie, w tym ortopedyczną. To ogromne udogodnienie zarówno dla mieszkańców gminy, jak i okolic.

Wiemy, że zdrowie jest dla naszych mieszkańców najważniejsze, dlatego powiat stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom i proponuje więcej miejsca, które można wykorzystać dla dobra witniczan. Jednak przed oficjalnym otwarciem potrzebny był remont sal, aby w pełni dostosować je do wymagań mieszkańców oraz obowiązujących przepisów.

 

ciśnieniomierz

Wykonawca remontu

Remont pomieszczeń został zlecony gorzowskiej firmie Dach-Tex Budownictwo sp. z o. o., natomiast za inspektora nadzoru mianowano Waldemara Antczaka. Dlaczego właśnie ta spółka? Ponieważ zaoferowała gminie jedne z najbardziej korzystnych ofert. Jednak mimo wszelkich starań i negocjacji, remont to koszt blisko 150 tys. złotych.

 

Do otwarcia zostało jeszcze kilka dni. Gdy wszystko będzie gotowe, od razu poinformujemy o tym mieszkańców! Trzymamy kciuki za piękne sale i szybkie powroty do zdrowia.

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*