Witnica 20 lipca 2020

Wszyscy mieszkańcy, którzy są zainteresowani losem swojego miejsca zamieszkania, mogą wziąć sprawy w swoje ręce. Interesują Cię nowe projekty, a może masz pomysł na ciekawe zagospodarowanie dotąd niewykorzystanego terenu? Budżet Obywatelski to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną zmian!

Budżet Obywatelski – co to jest?

Hasło „budżet obywatelski” już wiele razy obiło Ci się o uszy? Bardzo dobrze, bowiem to świetna informacja. Każdy mieszkaniec powinien się nim zainteresować. Jednak nie do końca wiesz, czym on tak naprawdę jest? Otóż jest to publiczny budżet, jakim dysponuje miasto. W ramach tego budżetu mieszkańcy mają możliwość decydowania o kierunku rozwoju i dalszej działalności. W jaki sposób? Bardzo prosty – wystarczy, że obywatel poprawnie złoży wniosek, a jego projekt pozwoli mieszkańcom zagłosować i współdecydować o kierunku wydawania środków publicznych na te inwestycje, które będą miały znaczący wpływ na życie i integracje społeczne.

pisanie projektu budżetu obywatelskiego

Ruszyła akcja informacyjna o Budżecie Obywatelskim Witnicy

W związku z tym, już 15 lipca w naszej gminie ruszyła akcja informacyjna na temat Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Gmina Witnica bardzo ceni sobie lokalnie zgłaszane projekty – bowiem to właśnie sami mieszkańcy wiedzą najlepiej, czego brakuje lub co mogłoby być przydatne w ich najbliższym otoczeniu.

Kto może zgłosić projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego?

Każdy pełnoletni mieszkaniec naszej Gminy może sam zgłosić propozycję inicjatywy, którą mogłaby się zająć gmina. W jaki sposób można tego dokonać? Wystarczy prawidłowo uzupełnić formularz wniosku. Można go pobrać ze strony internetowej BIP (https://bip.wrota.lubuskie.pl/ugwitnica/) lub odebrać w Biurze Obsługi Interesanta. Następnie należy go zgłosić do okręgu, w którym jest się zameldowanym.

uzupełnianie wniosków na komputerze

Wytyczne, które należy wziąć pod uwagę podczas uzupełniania wniosku

Uzupełnione formularze należy składać w dniach 3-17 sierpnia bieżącego roku. Aby prawidłowo rozpisać projekt trzeba wziąć pod uwagę budżet, którym dysponuje gmina. W tym przypadku każdy okrąg ma do dyspozycji 7 000 zł. Natomiast ostateczny termin ogłoszenia wyników będzie miał miejsce do 30 września 2020 roku.

Wszystkich mieszkańców gorąco zachęcamy do zaproponowania własnych projektów inicjatyw miejskich. To dzięki takim wnioskom udaje nam się realizować zadania, które maja rzeczywisty wpływ na życie naszych mieszkańców. Zainteresujmy się naszym najbliższym otoczeniem i zaproponujmy zmiany!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*