Witnica 12 sierpnia 2021

Budżet obywatelski to szansa dla Ciebie i pozostałych mieszkańców na zadecydowanie, na co konkretnie zostanie wydana pula gminnych pieniędzy. To możliwość zrealizowania własnych pomysłów i projektów, które zwiększą komfort życia i sprawią, że dana okolica będzie bardziej przyjazna i bezpieczna. Mieszkańcy mogą nie tylko zostać autorami zadań, które mają zostać wykonane, ale również głosować na inne propozycje. Dzięki tej inicjatywie wskazywane są priorytetowe potrzeby i szczególnie niezbędne inwestycje. Społeczne zaangażowanie to pewność zmian na lepsze — Ty też możesz być jego częścią.
Obecnie w Witnicy trwa edycja budżetu obywatelskiego na rok 2022 – zgłoś swój pomysł, nie zwlekaj!

Na rozdysponowanie czeka 105 000 zł

W mieście i gminie Witnica inicjatywa budżetu obywatelskiego istnieje od  2015 roku. W tegorocznej edycji do rozdysponowania na społeczne projekty czeka 105 000 zł. To ogólna pula, na którą składają się środki dla wszystkich 15 okręgów. Oznacza to, że każdy okręg otrzymuje do dyspozycji po 7000 złotych. Poprzednie lata pokazały dużą aktywność mieszkańców, zarówno pod względem zgłaszanych wniosków, jak również ilości osób głosujących. Mamy nadzieję, że w tym roku frekwencja będzie jeszcze większa. Dzięki ubiegłym edycjom BO przeznaczono między innymi kwoty na doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowinach Wielkich, modernizację placu zabaw w Przedszkolu Gminnym „Na Środku Świata”, postawienie lamp solarnych wzdłuż ulic czy stworzenie boisk dla dzieci i młodzieży. Pokazuje to, jak wiele z zadań z różnych obszarów życia mieszkańców udało się zrealizować. Twój pomysł również może pomóc Twojej społeczności!

Budżet obywatelski na rok 2022 — zgłoś swój pomysł!

Jak zgłosić swój projekt?

Jak aktywnie decydować o tym, na co przeznaczać środki z budżetu Miasta i Gminy Witnicy? To proste – wystarczy zgłosić swój projekt do budżetu obywatelskiego na rok 2022, a następnie wziąć udział w głosowaniu. Termin składania wniosków trwa do 18 sierpnia 2021 r. Formularz wniosku oraz karty do głosowania można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta i Gminy Witnica. W budynku Urzędu dostępne są również papierowe egzemplarze. Rozpoczęcie głosowanie wstępnie planuje się na 08 września 2021 r. i ma potrwać przez 7 dni roboczych. Ogłoszenie wyników nastąpi do 30 września 2021 r.
Nie bądź bierny i przekonaj się, że masz realny wpływ na Twoją okolicę. Trzymamy kciuki za wysoką frekwencję!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*