Witnica 8 października 2019
projekt

Aby żyło się lepiej. Budujemy nową drogę

Żyjemy w XXI wieku, a w naszej gminie niektóre drogi dobrze pamiętają poprzednie stulecie. Dlatego, aby nam wszystkim żyło się lepiej, Burmistrz Dariusz Jaworski wziął sprawę w swoje ręce. Podpisał umowę z Wojewodą Lubuskim, dzięki której państwo dofinansuje połowę inwestycji budowy drogi na ul. Młyńskiej!

Drogi jak z Hollywood

Niejeden zmotoryzowany miał w zwyczaju narzekać na gminne drogi. Dziury, nierówne pobocza i koleiny to tylko nieliczne z niespodzianek, które mogą nas spotkać w trasie. W tym przypadku nie same znaki nawoływały do ograniczenia prędkości, ale jakość naszych dróg. W związku z tym Burmistrz postanowił ułatwić nam podróżowanie! Dzięki niemu niebawem będziemy mogli cieszyć się prostą, dobrze ugruntowaną i wykonaną drogą, która poprowadzi nas przez ulicę Młyńską w Nowinach Wielkich!

budowa drogi

Dofinansowanie na pomoc

Jednak bez dofinansowania gmina tak szybko nie mogłaby sobie pozwolić na taką inwestycję. W ramach projektu „Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019” nasza gmina otrzymała dotację na budowę drogi w Nowinach Wielkich. Burmistrz Jaworski, wraz z Wojewodą – Władysławem Dajczakiem, podpisali umowę, w które gmina otrzymała aż 308 630 zł dofinansowania do inwestycji. Całość wyniesie 608 tysięcy złotych. Zatem dodatek, który otrzymała gmina to ponad połowa kwoty!

Nowa droga, czyli jaka?

Już wiemy, że zbudowana zostanie droga w Nowinach Wielkich, przy ul. Młyńskiej. Jednak co tam zastaniemy po ukończeniu inwestycji? Powstanie 375 metrów nowej nawierzchni, która będzie łączyła drogę wojewódzką numer 131 oraz ulicę Główną. Jednak warto zaznaczyć, że będzie to ciąg pieszo-jezdy o szerokości aż 5 metrów! Zostanie ona wykonana z polbruku, a posesje, które znajdują się na jej długości otrzymają również nowe zjazdy! Nowa droga będzie miała aż 2322 metrów kwadratowych powierzchni.

umowa

Na jakim etapie jesteśmy?

Obecnie została przygotowana powierzchnia pod jezdnię. Wykorytowano teren, zamontowano krawężniki, a niebawem zostanie ułożona oraz utwardzona pierwotna podbudowa jezdni. Zakończenie prac planowane jest na początek listopada.

Dzięki temu już niebawem będziemy mogli cieszyć się z nowej nawierzchni na ul. Młyńskiej!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*