Witnica 26 sierpnia 2020
trybuny - siedziska

Udoskonalone boiska? Tak! W ramach programu „Lepszy start – budowa zaplecza rekreacyjnego w miejscowościach Nowiny Wielkie, Dąbroszyn i Białcz”, na boiskach powstały kontenery z zapleczami rekreacyjnymi. Co się w nich znajduje i jakie wsparcie zyskała nasza gmina?

Dotychczasowe działania na boiskach

W ramach projektu naszej gminie już wcześniej udało się podjąć pewne działania. Jakie? Miedzy innymi remont stadionu w Białczu. Dzięki temu kibice mogą cieszyć się aż 45 nowymi siedziskami, a samo otoczenie stadionu jest znacznie ładniejsze. Odbyło się w ramach funduszu przeznaczonego na Budżet Obywatelski.

To jeszcze nie koniec inwestycji w Białczu. Zostały postawione nowe bramki oraz wiaty dla zawodników rezerwowych i trenerów drużyn. Wiaty zakupiono z budżetu gminy, natomiast bramki – sołectwa. W takim wydaniu boisko w zupełności spełnia warunki potrzebne do organizacji rozgrywek ligowych.

korty

Inwestycje w boiska w ramach programu

Jednak na tym działania się nie kończą. Nie tylko mieszkańcy Biełcza mogą się cieszyć nowościami przy stadionach. Program „Lepszy start…” objął również inne miejscowości, w tym – Nowiny Wielkie i Dąbroszyn. W ramach tej inwestycji powstały kompleksy kontenerowe, czyli… inaczej mówiąc – miejsca rekreacyjne. Wybudowano po 2 kontenery przy każdym ze stadionów. Co się w nich znajduje? Między innymi szatnie dla zawodników, toalety, a także prysznice, aby po meczu można było się odświeżyć. W zapleczach znajdują się zarówno pomieszczenia dla osób biorących udział w rozgrywkach, organizatorów, a także WC dla kibiców.

piłka nożna

Koszty zaplecz

Obecnie mieszkańcy mogą cieszyć się zapleczami o wartości 400 000 zł. Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wyniosło 162 256 zł. Dodatkowo, cały program finansowany jest również ze środków Unii Europejskiej i akcji „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”. Dzięki temu gmina otrzymała aż 190 919 zł dofinansowania.

Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom zarówno naszym piłkarzom będzie się przyjemniej prowadziło rozgrywki, jak i kibicom wspierało nasze drużyny. Zarówno wiaty, siedziska, toalety, jak i całe zaplecze dla zawodników oraz boiska z pewnością usprawnią przygotowania.

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*