Witnica 15 grudnia 2020
lekarz

Zbliżają się Święta, a w tym czasie pamiętamy głównie o najbliższych. Dlatego w tym roku podarujmy sobie wzajemną troskę i wzajemne zainteresowanie. W okołoświątecznych życzeniach w tym roku szczególnie będzie przejawiać się dobre zdrowie, dlatego Miasto i Gmina Witnica pragnie podarować możliwość dokonania bezpłatnych badań mammograficznych!

Mammografia znowu w Wtinicy

Nasza gmina jak co roku pragnie zatroszczyć się o zdrowie mieszkańców. Poprzednia akcja badań mammograficznych miała miejsce w lutym zeszłego roku (więcej informacji znajdą Państwo tutaj: https://zswitnica.pl/badania-mammograficzne/). W tym roku, w związku z sytuacją epidemiologiczną, badania w połowie roku zostały odwołane, jednak już początkiem 2021 roku znowu będzie możliwość wzięcia udziału w bezpłatnym badaniu.

mammografia

Profilaktyka raka piersi – garść potrzebnych informacji

Najbliższe badania w mammobusie będą możliwe do wykonani w dwóch terminach. Pierwszym z nim jest 7 stycznia 2021 roku, drugim z kolei – 1 marca 2021 roku. Mammobus stanie w tym samym miejscu, w którym stał dotychczas. Czyli na placu Andrzeja Zabłockiego 6, tuż obok Urzędu Miasta i Gminy Witnica.

W bezpłatnym badaniu mogą wziąć Panie w wieku między 50-69 rokiem życia. Czyli te urodzone w latach 1971-1952r., które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały badania z zakresu profilaktyki raka piersi. Koszty badania ponosi NFZ.

Jeśli jakakolwiek Pani jest zainteresowana i nie pamięta, kiedy ostatnio brała w nim udział, zapraszamy do kontaktu pod numerem: 68 41 41 411.

Zarejestrować się można na dwa sposoby:

– telefonicznie pod numerem telefonu: 68 41 41 411,

– online na stronie internetowej: www.diagnostyk.pl.

wizyta

Mammografia – jak się przygotować?

Tego rodzaju badania przeprowadzane są po to, aby jak najwcześniej wykryć wczesne stadium zmian rakowych. W ramach konieczności – dobrania i zastosowania leczenia.

Na kontrolę należy się przyjść w dwuczęściowym stroju – znacznie ułatwi to przeprowadzenie badania. Warto również pamiętać, aby w tym dniu nie używać balsamów, antyperspirantów i innych środków chemicznych na skórę górnej części ciała.

Przypominamy także, że badanie jest w zupełności bezbolesne i trwa kilka sekund.

Gorąco zachęcamy do dokonania rejestracji. Zdrowie jest najważniejsze i warto o nie dbać – w obecnej sytuacji epidemiologicznej jeszcze bardziej.

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*