Witnica 19 lutego 2019
badanie mammograficzne

Kolejna akcja z darmowymi badaniami mammograficznymi w Witnicy

Od jakiegoś czasu nasza gmina stara się, aby przeprowadzać systematyczne badania mammograficzne dla mieszkanek naszej gminy. Wszystko po to, aby przede wszystkim zwrócić uwagę na problem raka piersi, który pojawia się również wśród młodych kobiet, a także interweniować – póki jest szansa na działanie.

Kwestie organizacyjne

Poprzednia tego typu akcja miała miejsce na początku lipca ubiegłego roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.  Dlatego gmina postanowiła częściej zwracać uwagę na tego typu akcje, aby w większym stopniu zainteresować kobiety kwestią pierwszych objawów raka piersi, a także możliwościami ich zahamowania.

Dlatego już 7 marca w tym samym miejscu, co ostatnio – na parkingu obok Urzędu Miasta i Gminy Witnica, zaparkowany zostanie specjalny autokar NZOZ „Diagnostyk”, którego celem będzie przeprowadzenie badań mammograficznych dla tych Pań, które dokonały wcześniejszego zapisu. Godziny przeprowadzanych badań będą się mieściły między godziną 8:00, a 16:00 (z godzinną przerwą, która rozpocznie się o 13:00).

badanie

Jak się zapisać?

Najprostszym sposobem na dokonanie zapisu będzie rejestracja telefoniczna pod jednym z poniższych numerów telefonów:

– 605 598 077,

– 605 596 655,

– 68 452 77 96,

– 68 452 77 17.

Godziny, w których można się zapisać to 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku.

Dla kogo

Najbardziej preferowaną grupą kobiet, którą gmina chce zachęcić do badań, są Panie w wieku od 50 do 69 lat, które w trakcie ostatnich dwóch lat nie miały przeprowadzanych tego typu badań. Warto zaznaczyć, że dla kobiet, spełniających przedstawione warunki, będą to badania bezpłatne. Jednak jeśli wciąż będą miejsca, a znajdą się Panie zainteresowane odpłatnym badaniem – również będzie taka możliwość, a jego cena będzie wynosiła 100 zł.

ciśnienie

Jak się przygotować?

Na badanie najlepiej przyjść ubranych w dwuczęściowy strój. Warto pamiętać również, aby nie używać talków, balsamów, kremów, ani nawet dezodorantów w górnej częściej ciała. Badanie jest w pełni bezbolesne i trwa zaledwie kilka sekund! Jednak to właśnie badania mammograficzne pozwalają wykryć zmiany nawet do 4 lat wcześniej, niż zaczną być one widoczne w badaniach klinicznych.

Wszystkie zainteresowane Panie zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu i przypominamy, że wczesne wykrycie zmian pozwoli na natychmiastową reakcję i leczenie. Bądźmy świadomymi mieszkańcami i dbajmy o swoje zdrowie, niezależnie od wieku!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*