Witnica 2 marca 2020

Już po raz czwarty w naszej gminie odbędą się bezpłatne badania USG, w pełni kompleksowe, dla dzieci od 9. miesiąca życia do 6 roku. Ich celem jest możliwość przedwczesnego wykrycia zmian nowotworowych u najmłodszych. Badania będą przeprowadzane w dniach 9-10 marca na placu Andrzeja Zabłockiego 6 w Witnicy.

Fundacja Ronalda McDonalda

Większość z nas nazwę McDonald kojarzy z popularnym fast foodem. Jednak to nie jedyny zakres działań. Znana sieciówka to również fundacja, której celem jest zapewnienie dzieciom zdrowia, przeciwdziałanie i przedwczesne wykrywanie niepokojących zmian. W związku z cyklem badań, w tym roku już po raz 4. do naszego powiatu przyjedzie specjalistyczny ambulans z Fundacji Ronalda McDonalda, który w ramach projektu „NIE nowotworom u dzieci” będzie przeprowadzał badania, profilaktykę i wczesną diagnostykę chorób onkologicznych i patologii dzieci. To, co warto zaznaczyć, to fakt, że w Polsce Fundacja istnieje od 202 roku, a od 15 lat oferuje bezpłatne badania USG dla najmłodszych.

badania

Bezpłatna diagnostyka

W związku z tym w dniach 9-10 marca bieżącego roku (poniedziałek i wtorek) w naszym powiecie, a dokładniej na placu Andrzeja Zabłockiego 6 w Witnicy, będzie stacjonował specjalistyczny ambulans. W ramach wyżej przedstawionego projektu „NIE nowotworom u dzieci” będą przeprowadzone bezpłatne badania najmłodszych w wieku 9 miesięcy – 6 lat. Co będą obejmowały badania? Będzie to przede wszystkim diagnostyka:

– węzły chłonne,

– tarczycę,

– narządy jamy brzusznej,

– mosznę w przypadku chłopców.

Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, iż na badania należy się zarejestrować. Co prawda zapisy odbywały się w dniach 26-27 lutego, jednak zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 607 845 033.

lekarstwa

Współpraca

Wszystko dzięki współpracy naszej gminy i Urzędu Gminy Witnica. W jej ramach doświadczony zespół radiologów dziecięcych będzie przyjmował ZAREJESTROWANYCH uczestników w dwóch gabinetach diagnostyki mobilnej. Warto zaznaczyć, że badania są w pełni bezpieczne, bezbolesne i bezinwazyjne. Przewidywany czas trwania badania to około 20 minut. Zaraz po nim opiekun dziecka otrzyma wynik w formie papierowej, a jeśli będzie taka konieczność – również poradę lekarską.

Po więcej informacji zapraszamy tutaj: http://www.frm.org/pl/co-robimy/co-robimy-nie-nowotworom-u-dzieci

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*