Witnica 31 sierpnia 2020
autobus do szkoły

Wrzesień już za rogiem, a w związku z tym powraca również autobus szkolny. Startuje już początkiem września i będzie kontynuował swoją działalność aż do końca czerwca. W tym roku przewozy autobusami będą realizowane przez firmę Argos.

Powrót do szkoły, a COVID

Obecna sytuacja epidemiologiczna nie jest najlepsza na powrót dzieci do szkoły. Wciąż wzrasta liczba zachorowań, a obostrzenia są na bieżąco dostosowywane. Jednak już początkiem września, a dokładnie – we wtorek, nasze pociechy na nowo wrócą do szkół, aby zdobywać wiedzę i spotkać się ze znajomymi ze szkolnej ławki. To, jakie zasady obowiązują w każdej placówce, zarówno uczniowie, jak i rodzice dowiedzą się z ogłoszeń. Co więcej – wszystkie nowe ustalenia będą na bieżąco przekazywane. Warto jednak przygotować sobie maseczkę i płyn do dezynfekcji.

szkoła
szkoła

Autobusy dostępne dla każdego

Powrót autobusów jest związany z powrotem dzieci do szkół. I to one mają pierwszeństwo w korzystaniu z przejazdów. Co więcej – dla uczniów dojazdy do szkół są bezpłatne. To gmina wykupuje dzieciom bilety miesięczne, które każdy uczeń otrzyma w szkole. Dzięki niemu będzie mógł się bezpłatnie przemieszczać z domu do placówki.

Jednak w razie wolnych miejsc w autobusie, korzystać z przejazdów mogą także pozostali mieszkańcy gminy – ci w kolei za drobną opłatą:

– bilet do 10 km będzie kosztował 3,5 zł (m.in. trasa z Nowin Wielkich do Witnicy),

– odległość 10-20 km przejedziemy za 4,5 zł (to np. trasa z Dąbroszyna do Witnicy),

– trasa 20-30 km to koszt 5 zł,

– powyżej 30 km będzie trzeba zapłacić 5,5 zł.

szkolny autobus
szkolny autobus

Kursy autobusów i liczba linii

W ramach podjęcia współpracy z firmą Argos, mieszkańcy będą mieli możliwość łatwiejszego poruszania się po gminie. Już 1 września rusza aż 6 linii autobusowych (począwszy od linii numer 14, a skończywszy na nr 20). Przystanki będą miały miejsca przy przeznaczonych do tego miejscach w okolicach szkół. Tam też znajdują się dokładnie godziny przyjazdów i odjazdów. Warto zaznaczyć, że autobusy szkolne kursują jedynie w dni nauki – zatem zarówno w weekend, jak i święta czy podczas przerw w nauce nie będą kursować.

Zwracamy się ze szczególną prośbą o zachowanie bezpiecznych odległości i stosowanie się do powszechnie obowiązujących zaleceń. Niech maseczki goszczą na naszych twarzach, a jeśli istnieje podejrzenia zakażenia, prosimy o pozostanie w domach. Dziękujemy!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*