Aktualności. Tym żyje miasto

Witnica 28 września 2021

Profilaktyka zdrowia jest ważna. Nie można o niej zapominać! W biegu wielu z nas zdarza się jednak przegapić termin na badania, albo nawet całkiem je pominąć. Teraz wszystkie panie otrzymają przypomnienie o tym, by wykonać mammografię. Wygodny i bezpieczny mammobus zaparkuje w Witnicy już niebawem!

Witnica 12 sierpnia 2021

Budżet obywatelski to szansa dla Ciebie i pozostałych mieszkańców na zadecydowanie, na co konkretnie zostanie wydana pula gminnych pieniędzy. To możliwość zrealizowania własnych pomysłów i projektów, które zwiększą komfort życia i sprawią, że dana okolica będzie bardziej przyjazna i bezpieczna. Mieszkańcy mogą nie tylko zostać autorami zadań, które mają zostać wykonane, ale również głosować na […]

Witnica 6 kwietnia 2021

Wiosna już daje nam o sobie znać. Pojawiają się pierwsze słoneczne dni, trawa staje się coraz bardziej zielona, a śpiew ptaków budzi o poranku. Co więcej – wraz z nią następuje kilka zmian w naszej gminie. Jakie? Nie tylko pojawia się więcej zieleni, ale zamknięty na okres zimowy prom „Lubusz” zostanie ponownie uruchomiony!

Witnica 9 marca 2021

Obecna sytuacja, będąca pokłosiem pandemii covidowej sprawiła, że coraz wiecej osób boryka się z brakiem pracy. W konsekwencji zostały zamknięte zakłady, zmniejszona liczba osób zatrudnionych, brak zysków – to wszystko sprawia, że bezrobocie niestety wzrasta. Aby z nim walczyć, powstanie projekt dla młodych – „Własna firma”.

Witnica 1 marca 2021

Pierwsze ciepłe dni mamy już za sobą, jednak na kalendarzowy pierwszy Dzień Wiosny musimy jeszcze chwilę poczekać. Aby odpowiednio się do niej przygotować, zgodnie z tradycją, ogłaszamy konkurs plastyczny pt.: „Marzanna”. Do udziału zapraszamy dzieci z naszej gminy, które zechciałyby przygotować prace konkursowe.

Witnica 22 lutego 2021

W ostatnim czasie nasza młodzież miała okazję wziąć udział w zawodach saneczkarskich. Odbyłaby się dwie tego typu imprezy. Pierwsza w dniach 10-12 lutego w Karpaczu, druga z kolei 13 lutego również w Karpaczu. Czy naszym przedstawicielom udało się zdobyć medal? Oczywiście!

Witnica 8 lutego 2021

Własny prąd? Tak! Teraz to możliwe! Dzięki owocnym współpracom prowadzonym przez naszego Burmistrza Dariusza Jaworskiego, gmina niedługo sama będzie produkowała dla siebie prąd! Farma fotowoltaiczna w Białczyku jest już prawie gotowa.