Aktualności. Tym żyje miasto

Witnica 22 kwietnia 2022

Do upragnionej majówki coraz bliżej. Wszyscy liczymy, że pogoda dopisze i w tym roku będziemy mogli cieszyć się ciepłymi promieniami słońca. Wbrew pozorom, aby odpocząć i naładować baterie na kolejne miesiące, wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę lub jechać na drugi koniec Polski. Region Witnicy ma w zanadrzu wiele pozycji idealnych na spędzenie majówki wśród […]

Witnica 1 kwietnia 2022

W 2022 roku gmina planuje wydać prawie 300 tysięcy złotych na realizację zadań publicznych. Swoje oferty w konkursie na rozwój sportu, kultury, pomocy społecznej i ochrony środowiska złożyły liczne organizacje pozarządowe. Dotacje otrzymało 13 z nich. Które ze stowarzyszeń znalazły się w dofinansowanej grupie? Przedstawiamy listę zwycięskich ofert. Konkurs na rozwój sportu — dofinansowane organizacje […]

Witnica 10 grudnia 2021

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To wyjątkowy, magiczny czas, na który co roku tak bardzo czekamy. Aby już teraz poczuć świąteczną atmosferę i nastroić się na te radosne dni, warto odwiedzić pewne szczególne miejsce. Mowa oczywiście o bożonarodzeniowym jarmarku. W całej Polsce, ale również na świecie, miasta organizują tradycyjne jarmarki, dzięki którym świąteczną […]

Witnica 28 września 2021

Profilaktyka zdrowia jest ważna. Nie można o niej zapominać! W biegu wielu z nas zdarza się jednak przegapić termin na badania, albo nawet całkiem je pominąć. Teraz wszystkie panie otrzymają przypomnienie o tym, by wykonać mammografię. Wygodny i bezpieczny mammobus zaparkuje w Witnicy już niebawem!

Witnica 12 sierpnia 2021

Budżet obywatelski to szansa dla Ciebie i pozostałych mieszkańców na zadecydowanie, na co konkretnie zostanie wydana pula gminnych pieniędzy. To możliwość zrealizowania własnych pomysłów i projektów, które zwiększą komfort życia i sprawią, że dana okolica będzie bardziej przyjazna i bezpieczna. Mieszkańcy mogą nie tylko zostać autorami zadań, które mają zostać wykonane, ale również głosować na […]

Witnica 6 kwietnia 2021

Wiosna już daje nam o sobie znać. Pojawiają się pierwsze słoneczne dni, trawa staje się coraz bardziej zielona, a śpiew ptaków budzi o poranku. Co więcej – wraz z nią następuje kilka zmian w naszej gminie. Jakie? Nie tylko pojawia się więcej zieleni, ale zamknięty na okres zimowy prom „Lubusz” zostanie ponownie uruchomiony!