Witnica 4 listopada 2019
policja

Akcja znicz w lubuskiem. Zobacz statystyki

W miniony weekend w całej Polsce mogliśmy zaobserwować wzmożone patrole policyjne. Wszystko za sprawą ogromnego ruchu na drogach i akcji „Znicz 2019”, w którą włączyli się również policjanci z województwa lubuskiego. Niestety nie obeszło się bez nieszczęśliwych wypadków. W naszym województwie doszło do 10 wypadków i aż 2 ofiar śmiertelnych.

Wzmożone patrole w całej Polsce

Od poprzedniego czwartku do niedzieli, czyli przez ostatnie 4 dni w całej Polsce miała miejsce akcja „Znicz 2019”. Celem było zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W związku z tym podróżni mogli się spotkać ze wzmożonymi kontrolami trzeźwości, prędkości, zabezpieczeń technicznych i obowiązkowych elementów w samochodzie. W akcję włączyli się również lubuscy policjanci. To właśnie tutaj w ciągu 4 dni służbę pełniło aż 250 umundurowanych.

Wyniki akcji

Chciałoby się podsumować weekend samymi pozytywnymi słowami. Niestety oprócz kilometrowych korków, kierowcy mogli być świadkami wielu wypadków. Zawiniła mgła, nieostrożność, zbyt wysoka prędkość, a czasami również alkohol. W samym województwie lubuskim doszło do 10 wypadków. W ich wyniku ucierpiało 12 osób. 2 z nich poniosło śmierć, 10 osób zostało rannych. Nie obeszło się również bez testów na trzeźwość. Policjanci wykryli, że aż 28 kierowców zasiadło za kierownicą po spożyciu alkoholu.

Nieodpowiedzialność

Na uwagę zasługuje tutaj zachowanie 49-letniego mężczyzny, którego policja zatrzymała na autostradzie A2. Po zbadaniu okazało się, że miał w organizmie aż 2,5 promila alkoholu!

Jednym z najgorszych wypadków było czołowe zderzenie dwóch samochodów osobowych. W ich wyniku 26-letni kierowca zginął na miejscu, 39-letni mężczyzna z drugiego samochodu od razu został przewieziony do szpitala. Jego stan jest stabilny. Kolejny wypadek miał miejsce na drodze K32, gdzie 44-letni kierowca stracił panowanie nad samochodem, zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w drzewo. Niestety zginął na miejscu.

W związku z minionymi wydarzeniami, apelujemy o ostrożność na drogach – nie tylko w trakcie wzmożonego ruchu, ale i na co dzień. Nasze życie jest dużo ważniejsze, niż czas dotarcia do punktu docelowego. Szanujmy je!

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*