Witnica 8 lipca 2019
500+

500+ w naszej gminie. Sprawdź, czy Ci przysługuje!

Świadczenie wychowawcze, popularnie zwane 500+, zyskały ogromną sławę, zainteresowanie i jeszcze więcej wątpliwości, szczególnie dla ubiegających się o jego przyznanie. Komu teraz przysługuje? Kto może się starać i w jakim przypadku? Sprawdź, jakie warunki musisz spełniać w znowelizowanym programie Rodzina 500+ i złóż wniosek!

500+ w Witnicy

Już od tygodnia można składać wnioski na świadczenie wychowawcze 500+. W związku z ogromnym zainteresowaniem datkami, w naszej gminie już spłynęło aż 500 takich wniosków! W piątek urzędnicy doradzali wszystkim zainteresowanym, w jaki sposób należy uzupełnić, a następnie złożyć wniosek, aby móc starać się o świadczenia. Mieszkańcy zostali również poinformowani, jakie zmiany zachodzą w nowym systemie.

wniosek elektroniczny

Poznaj nowe zasady przyznawania świadczeń

Znowelizowany program Rodzina 500+ obejmuje nowy system przyznawania świadczeń wychowawczych. Już od września będą one przysługiwały każdej rodzinie, w której pojawi się pierwsze dziecko, niezależnie od wysokości dochodów.

Możliwość wypełnienia wniosku online

Urzędnicy, którzy pomagali mieszkańcom wypełnić wnioski o przyznanie świadczenia 500+ promowali elektroniczną wersję tego dokumentu. Dlaczego? Jest ona dużo bardziej wygodniejsza i szybsza, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych wniosków. Zainteresowani nie muszą pojawiać się w urzędzie osobiście, dzięki czemu nie marnują również czasu na dojazdy. 

wniosek

Pierwsze decyzje powędrowały do wnioskodawców

To, na co warto zwrócić uwagę, to informacja, że Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej po spłynięciu ogromnej liczby wniosków już wydał pierwsze decyzje. Póki co wnioski można składać online, a już od 1 sierpnia będzie można je składać osobiście w tradycyjny sposób.

Po więcej informacji zapraszamy do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Witnicy, przy ul. Kostrzyńskiej 9. Komunikować się można poprzez wiadomość e-mail (mgops@witnica.pl) lub telefonicznie: (95) 751 41 54 lub (95) 751 51 83.

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*