Witnica 19 listopada 2018
makarony
Rate this post

 

Niemal codziennie spotykamy na swojej drodze osoby potrzebujące, które nie mogą sobie pozwolić na uzupełnienie codziennych posiłków o świeże owoce czy warzywa. Sytuacja, w której w rodzinie oboje z rodziców są pracujący nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Dlatego, również w naszej gminie powstał Bank Żywności pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy. Dzięki temu mieszkańcy zyskują pomoc, która pozwoli im choć w minimalnym stopniu przetrwać trudne chwile.

słoiki

Banki Żywności w Polsce

Obecnie w Polsce istnieje aż 31 Banków Żywności, które współpracują z blisko 3500 organizacjami charytatywnymi. Dzięki temu udało się objąć pomocą prawie 2 mln obywateli. W jaki sposób? Poprzez organizowanie zbiórek żywności, a następnie dzielenie ich na paczki dla potrzebujących. Jednak tego typu banki zajmują się również edukacją na temat prawidłowego przechowywania jedzenia, aby dłużej pozostawało świeże, a także odnośnie jego stuprocentowego wykorzystania, aby nie zostało zmarnowane. Jak się okazuje, w Polsce blisko 2 miliony obywateli żyją poniżej poziomu skrajnego ubóstwa. Oznacza to, że miesięczna  kwota na ich utrzymanie jest mniejsza niż 514 zł. Z drugiej strony, w Polsce co roku marnuje się 9 milionów ton żywności.

owoce

Oddział witnicki

W związku z dużym zapotrzebowaniem, oddział Banku Żywności został stworzony również w Witnicy, gdzie już w najbliższą środę, 21 listopada, w godzinach 11:00-15:00 będą wydawane paczki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców, czyli dla rodzin wielodzietnych, bezrobotnych, niepełnosprawnych i takich, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki temu uda się pomóc ponad 630 rodzinom z naszej gminy. Pomoc nie jest jednorazowa, a będzie realizowana w trakcie kilku kolejnych miesięcy.

 

Osoby, które złożyły odpowiednie oświadczenie w M-GOPS, proszone są o zgłoszenie się do siedziby witnickiego oddziału, przy ul. Kosynierów Mirosławskich 1. Należy ze sobą zabrać większe torby lub trwałe reklamówki na dary.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*

Przeczytaj poprzedni wpis:
strzelnica
Strzelnica w Witnicy – rozwijaj militarne pasje!

  Każdy z nas powinien mieć jakieś pasje, które z chęcią chciałoby się rozwijać. Młodzi często uprawiają wszelkiego rodzaju dyscypliny...

Zamknij