Witnica 19 marca 2018
koszyczek-wielkanocny
Rate this post

Pierwsze promienie słońca, ćwierkanie ptaków i przebijająca się zieleń trawy przypominają nam o nadchodzącej wiośnie. Mimo zmiennej i niezdecydowanej pogody, powoli trzeba się przygotowywać do Wielkanocy!

W Witnicy już czuć święta

Wiosennym nastrojem gmina pragnie zarazić wszystkich mieszkańców! Dlatego już niedługo, bo w najbliższą sobotę (24.03) będzie miał miejsce Jarmark Wielkanocny. Mimo świątecznych porządków polecamy oderwać się na chwilę od domowych obowiązków, zabrać dzieci na spacer i cieszyć zmysły świąteczną atmosferą.

swojski-chleb

Jarmark – co, gdzie i kiedy?

Jarmark Wielkanocny odbędzie się na tydzień przed Świętami. 24.03 będziemy mogli udać się na spacer na witnicki deptak, a tam podziwiać  stoiska z kolorowymi ozdobami i smakowitymi potrawami. Już od godziny 9:00 na naszych mieszkańców będą czekały ciekawe atrakcje.

Aromatyczne zapachy pieczonych ciast i przepysznych wielkanocnych dań oraz własnoręcznie robione ozdoby? To wszystko będzie czekało na witniczan w najbliższą sobotę na deptaku w dużym białym namiocie.

  • Na stoiskach z rękodziełem znajdziemy kolorowe pisanki, świąteczne stroiki, koszyczki do święconki, starannie zrobione wyroby wikliniarskie, piękne i kolorowe rośliny ozdobne, a także zapierające dech w piersiach wielkanocne palmy.
  • Koła gospodyń wiejskich już dzisiaj kuszą nas szerokim wachlarzem zapachów nie tylko domowych mazurków, serników, czy makowców, ale również swojskiego jadła.
  • Stoiska firmowe zaoferują nam swojskie wędliny i kiełbasy, a także świeży chrupiący chleb i inne smakowitości.

 

pisanki

 

Oprócz podziwiania oka i kuszenia zmysłów mieszkańcy będą mogli spróbować, a także kupić pyszne domowe wypieki i swojskie wędliny. Mamy nadzieję, że w witnickich domach nie zabraknie pięknych ozdób świątecznych, a dzieci zainspirują się starannie zrobionym rękodziełem.

Spotkanie witniczan

Już dzisiaj pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców na spędzenie przedświątecznej soboty we wspólnym gronie!

 

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*

Przeczytaj poprzedni wpis:
budynek
Zespół Szkół Samorządowych niedługo bogatsze o nowe pracownie!

Dobry projekt, wysoka ocena… i duża dotacja! Nasi uczniowie niedługo będą mieli szansę, aby poszerzać swoją techniczną wiedzę również w...

Zamknij